LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja e Asamblesë së pandehurve/ Rama bën ironi: Se di ç’ka rrjedhur

11 Shkurt 2024, 16:35, Aktualitet CNA

Mbledhja e Asamblesë së pandehurve/ Rama bën ironi: Se di

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalimin para gazetarëve pas përfudnimit të mbledhjes së Asamblesë së Pandehurve.

Kryeministri ka bërë ironi kme gazetarët mbi informacionet dhe detajet që kanë dalë nga mbledhja duke thënë se nuk e di se çfarë ka rrjedhur por kanë dëgjuar vetëm shiun.

Ai e cilësoi këtë mbledhje pune nga e cila kanë dalë të kënaqur duke shtuar se po përgatiten të fitojnë zgjedhjet parlamentare të vitit 2025.

“S’di ca ka rrjedhur ne dëgjonim shiun por nuk dëgjuam gjë brenda. Ka qenë një mbledhje pune ka ballafaqime me fakte dhe opinion me një proces kapilar që kemi nisur, ka shqetësime që vijnë nga zgjedhës që kanë votuar apo jo PS.

Nëse flasim për kritika ka patur një qasje vetë kritike nga të gjithë së bashku duke filluar nga unë. Mos i besoni shumë mënyrën se si kanë rrjedhur jam për të informuar që jemi shumë të kënaqur nga kjo mbledhje se kanë shumë gjëra për të marrë parasysh.

Kemi miratuar planin e veprimit për periudhën 15-shkurt dhe 15 mars ku fillojnë zgjedhjet për riorganizmin tonë politik.

Do të rihyjmë në proces për zgjedhjet që parashikojnë të përfundojnë në 15 prill. Do përgatitiemi për kongresin një anëtar një votë.

Në zgjedhjet e ardhshme të marrim fitoren më shembullore në të gjithë zgjedhjeve që kemi fituar deri tanbi.

Do shikojmë në fund të procesit, se nuk kemi nxituar me anëtarësimet e reja.

Faza e muajit të punës mes 15-shkurtit dhe marsit do të merremi dhe me anëtarësimet e reja”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga