LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama mbledh sërish Asamblenë e të pandehurve/ Zbulohet data

11 Shkurt 2024, 15:59, Aktualitet CNA
Rama mbledh sërish Asamblenë e të pandehurve/ Zbulohet data
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Asamblesë ditën e sotme, ka bërë me dije se do të ketë sërish një mbledhje të Asamblesë së të pandehurve.

Mbledhja e radhës do të zhvillohet me 16 mars në Durrës.

Mbledhja vijon dhe në fokus të kësaj Asambleje, Rama ka riorganizimin e partisë.

Rama ka mbledhur rreth 400 persona, përfshirë ministra e deputetë për të riorganizuar partinë. Dhe ka dhënë urdhër që askush të mos mungojë dhe mbledhja të jetë me dyer të mbyllura.

Kreu i qeverisë ka kërkuar të riorganizojë partinë me një Asamble kaotike, ku do të dëgjohet vetëm fjala e tij dhe e ministrave që gjithmonë rendisin sukseset, duke anashkaluar aferat korruptive që kanë rënë në duart e SPAK-ut./ CNA

 

Lajmet e fundit nga