LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Socialistët kundër Veliajt/ Shpërthejnë kritikat në Asamblenë e të pandehurve

11 Shkurt 2024, 17:27, Aktualitet CNA

Socialistët kundër Veliajt/ Shpërthejnë kritikat në

Ditën e sotme është mbledhur Asambelja e PS-së ku socialistët kanë lëshuar kritika të forta kundër organizimit të PS-së në Tiranë, që drejtohet nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

Gjatë kësaj mbledhjet e cila ka zgjatur për më shumë se 5 orë objekt kritikash ka qenë kryebashkiaku Veliaj, ish ministrja Olta Xhaçka, Etjen Xhafaj e të tjerë.

Socialistët kanë lëshuar një sërë akuzash ndaj tyre duke thënë se Veliaj & Co zhvillojnë takime si OJQ.

Sipas tyre Veliaj shmang strukturat dhe veprojnë si parti më vetet.

Mbledhja është zhvilluar në masa të rrepta sigurie. Më herët raportuam se, socialistëve u janë hequr edhe valët e telefonave gjatë mbledhjes.

Kujtojmë se në datën 16 Mars do të ketë një tjetër mbledhje të Asamblesë së PS-së në Durrës./ CNA

 

Lajmet e fundit nga