LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në Asamblenë e PS-së u hoqën valët e telefonave

11 Shkurt 2024, 16:56, Aktualitet CNA

Në Asamblenë e PS-së u hoqën valët e telefonave

Mazhoranca duket se është në panik pasi po i dalin skenarët që po përdor për të kontrolluar SPAK , një skemë detajet e së cilës CNA po i zbulon ditë pas dite.

Kjo vërtetohet në faktin që ditën e sotme në mbledhjen e Asamblesë së pandehurve janë hequr valët e telefonave.

Mbledhja është zhvilluar nën masa të rrepta sigurie.

CNA ka raportuar më herët për mbledhjet e Ramës me grupin anti-SPAK dhe sip o lëvizhet për të luftuar SPAK.

Grupi Anti-SPAK ka përgatitur ngritjen e një komision Ad Hoc i cili do të drejtohet nga Fatmir Xhafaj i cili do të thërrasë në apel, Altin Dumanin dhe si qëllim të vetëm ka vetëm kontrollon ndaj drejtësisë.

Ndërkombëtarët nga ana tjetër e kanë treguar shumë qartë opinionin dhe qëndrimin e tyre në lidhje me lëvizjet e mazhorancës për kontrollin e SPAK.

I dërguari i Posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar i ka quajtur të rrezikshme për demokracinë dhe të gabuara veprime të tilla që minojnë besimin dhe ecjen përpara të drejtësisë së re, aq shumë e mbështetur dhe e financuar nga SHBA dhe partnerët evropianë.

Po ashtu gjatë vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Tiranë do të takojë kreun e SPAK Altin Dumanin për të treguar se Prokuroria e Posaçme ka mbështetjen e SHBA./ CNA

 

Lajmet e fundit nga