LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, rezerva për ish-ministrat/ “Lanë karriget dhe nuk agazhohen”

11 Shkurt 2024, 17:48, Aktualitet CNA
Rama, rezerva për ish-ministrat/ “Lanë karriget dhe nuk
Kryeministri Edi Rama

Të tjera detaje janë zbardhur nga mbledhja e Asamblesë së PS-së me dyer të mbyllura. Kryeministri Edi Rama ka patur rezerva për strukturën e PS-së në Kavajë.

Rama i ka kërkuar kryebashkiakut Erion Veliaj dhe deputetit Etjen Xhafaj që të raportojnë emrat e anëtarëve dhe drejtuesit socialist që nuk kanë plotësuar objektivat në Bashkinë e Kavajës.

Po ashtu Rama ka shprehur pakënaqësi dhe rezerva për performancën e ish ministrave, të cilët pasi janë larguar nga postet kanë zbehur angazhimin e tyre .

Në shënjestër ka vënë ish-ministren Olta Xhaçka ku ka theksuar se në rrjetet e saj sociale nuk ka patur asnjë postim.

Më pas kanë vijuar raportimet e drejtuesve të qarqeve të Shkodrës, Lezhës e Fierit. Mbledhja është zhvilluar në masa të rrepta sigurie ku u janë hequr valët telefonave./ CNA

 

Lajmet e fundit nga