LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Asambleja e PS-së/ Berisha: Rama përdori kodin e mafies, anëtarët u betuan të mos çelin gojën

11 Shkurt 2024, 18:58, Aktualitet CNA
Asambleja e PS-së/ Berisha: Rama përdori kodin e mafies,
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka analizuar mbledhjen e Asamblesë së PS-së me dyer të mbyllura.

Berisha thotë se Rama përdori një kod mafioz, ku anëtarët janë betuar të mos çelin gojën pasi i pret plumbi pas veshit.

Lideri i demokratëve nënvizon se në 5 orë qytetarët mësuan se akuzat e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj ishin 100% të vërteta dhe sipas tij Rama ishte autori kryesor i djegsave ndërsa Veliaj pronari i tyre.

"Në Asamblenë e kalbësirës që quhet rilindje të ndalen për një moment hap pas hapi ta analizojmë këtë asamble e cila do shkruhet me gërmat më të zeza në histori si asambleja film tipike i një organiziate kriminale.

Edi Rama tek hynte në Asamble në krah kishte Charles McGonigal.Para tij ecte Arben Ahmetaj.

Gazetarja e lë pa gojë dhe pa mend. Nxihet dhe ikën. Mos harroni këtë Asamble, cilat qenë dy anët e saj.

Për ju, për shqiptarët , për socialistët për të pa partitë. Asambleja ishte një heshtje varri sepse Rama përdori ndaj qytetarëve kodin e mafies sipas të cilës anëtarët janë të betuar të mos çelin gojën përndryshe i pret plumbi pas veshit. Asgjë nuk pipëtiu. Nuk kishte më fajlime për IA, as për hiodrogjenin e Bulqëiaës apo metanin e shpoiragut kishet omerta, omerta, omerta.

Nga 5 orë mbledhje, qytetarët mësuan se akzuat e Ahmetajt ishin 100 % të vërteta se ajo heshtje vdekësore vetëm sa konfirmoi një për një ato kauza të tmerrshme.

Ahmetaj në të vërtetë në intervsitën e tij certifikoi të gjithë vërtetësin e akuzave të opozitës se Rama është autori kryesor i djegësave në Shqipëri.

Erion Veliaj është pronai i djegësit të Tiranës", tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga