LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fenomeni i largimit të të rinjve/ Mjeku i drejton gishtin Ramës: Fajtor është “Surrelsi”

12 Nëntor 2022, 17:34, Aktualitet CNA

Fenomeni i largimit të të rinjve/ Mjeku i drejton gishtin Ramës:

Mjeku Milaim Nela ka drejtuar gishtin nga Edi Rama për largimin e shqiptarëve nga vendi.

Ai ka ironizuar kryeministrin duke thënë se fajtorë për situatën ku është sot vendi është “Surrelsi”.

Po e zbrazin këtë vend me shpejtësi të frikshme. Pas kësaj do thërrasim e duam Shqipërinë një vend normal, jo të boshatisur. Nuk duam që fëmijët tuaj të hipin në gomone por ta ndërtojnë të ardhmen e tyre në këtë tokë që po mbetet bosh. Pata një ftesë për protestën në Londër. Nuk munda të shkoj atje sepse shkaku i largimit të shqiptarëve nuk është ajo qeveri, por kjo qeveri që i ka prerë shpresat shqiptarëve. Nuk është fajtore Suela por Surrelsi. Jam këtu se besoj se pa largimin e kësaj qeverie, largimi masiv i shqiptarëve nuk do të ndalojë. Nuk e besoj se kjo protestë është për interesin e Berishës. 'Non grata' kishte qëllim goditjen e opozitës dhe fuqizimin e rilindjes”, deklaroi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga