LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fotolajm – Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nën dritat e telefonave të protestuesve

12 Nëntor 2022, 17:11, Aktualitet CNA
Fotolajm – Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nën
Foto nga protesta

Protestuesit e mbledhur para Kryeministrisë kanë ndezur blicet e telefonit.

Ky gjest erdhi si përgjigje e qytetarëve ndaj thirrjes së organizatorëve për të treguar që i gjithë bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është mbushur plot.

Njëri nga organizatorët akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka fikur qëllimisht dritat për të mos u dukur sa protestues janë mbledhur.

“Balluku dhe Rama ka kanë fikur dritat nga ura drejt sheshit 'Skënderbej', se nuk duan që të shihet se sa jemi. Ndizni telefonat. Ndizni dritat", tha ai./ B.A. – CNA.al

Fotolajm – Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nën

Protesta live në CNA

Lajmet e fundit nga