LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Vijon blindimi i Kryeministrisë/ Forca të shumta policie në gatishmëri

12 Nëntor 2022, 15:29, Aktualitet CNA

VIDEO-Vijon blindimi i Kryeministrisë/ Forca të shumta policie në

Qindra efektivë policie po përgatiten për protestën, duke marrë masa për mbrojtjen e Kryeministrisë.

Furgona të shumtë policie dhe efektivë janë në gatishmëri për të ruajtur rendin, megjithëse është paralajmëruar se do të jetë një protestë paqësore nga demokratët.

Rreth një mijë forca efektivësh policie do të jenë në aksion për të menaxhuar protestën.

Kryeministria është blinduar me pllaka metalike, ndërkohë që nga ana tjetër demokratët po mblidhen jo vetëm nga kryeqyteti, por edhe nga qytetet e tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga