LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në ekranin e inceneratorëve/ Grida Duma kopjoi Aurel Plasarin

11 Nëntor 2022, 22:52, Aktualitet CNA
Në ekranin e inceneratorëve/ Grida Duma kopjoi Aurel Plasarin
Grida Duma

Grida Duma dha dorëheqjen dhe dorëzoi mandatin e saj si deputete për të kapërcyer në ekran si një moderatore, për një rrogë më të majme.

Duma do të drejtojë të drejtojë emisionin që bënte propagandën e inceneratorëve, "Top Story"-n.

Pak më parë u publikua spoti i emisionit në të cilin Grida Duma shprehet:

 “Të njëjtat dërr-derre politike që të gjithë e dinë që janë hipokrite, pyetjet e mëdha. Të lësh gjërat e vetes të lësh, të tutë, për të ndërtuar veten diku tjetër atje. Të harrosh ç’ke kaluar për të shpejtuar atë që duhet të ndërtosh. Sepse Shqipëria nuk është e harruar, Shqipëria është e vonuar…”

Në fakt kjo është një kopje e tezës së studiuesit Aurel Plasari, pasi ky i fundit e ka ezauruar në një intervistë kohë më parë, ku flet mbi kohën historike dhe vonesën.

Vonesa e znj. Grida

Grida Duma lajmëroi me bujë së fundi largimin e saj nga politika dhe angazhimin në media.

Duma e ka shoqëruar këtë kalim nga politika në media si një “rilindje” të madhe, si largim nga hipokrizia politike dhe kalimin në diçka më të pastër, kur është fakt i gjithëpranuar që media dhe politika në Shqipëri janë mish e thua.

Politikanët shqiptarë kanë një veçori të përbashkët historike, të vonuarit, të kuptuarit e realiteteve me vonesë, e nga kjo nuk ka shpëtuar as politikania Grida Duma.

Në spotin që lajmëron emisionin e saj në një TV kombëtare, Duma thotë:

“Të njëjtat dërr-derre politike që të gjithë e dinë që janë hipokrite, pyetjet e mëdha. Të lësh gjërat e vetes të lësh, të tutë, për të ndërtuar veten diku tjetër atje. Të harrosh ç’ke kaluar për të shpejtuar atë që duhet të ndërtosh. Sepse Shqipëria nuk është e harruar, Shqipëria është e vonuar…”

Po nga e ka marrë Grida Duma këtë tezë? Është e para ajo që e ka vënë këtë diagnozë, “vonesën”???

Përgjigja është një JOOO e madhe! 

Në situatën e sotme të gjendjes politike të Shqipërisë, tezën e “VONESËS” e ka hedhur në qarkullim i pari studiuesi Aurel Plasari.

“MBI KOHËN HISTORIKE DHE VONESËN”

Plasari e ka ezauruar atë në një intervistë për emisionin “opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, të datës 13 korrik të vitit 2021. (Kërkojeni se e gjeni, dëgjojeni se mësoni ca gjëra aty) ????

Në këtë intervistë ndër të tjera Plasari trajton edhe “vonesës historike”, sip e shihni pjesërisht edhe në këtë screenshot-in që kam shkëputur nga fcb i tij.

Pra, siç edhe shihet qartë, edhe znj. Grida është e vonuar!”, shkruan Hysni Gurra në postimin e tij ku publikon një nga deklaratat e Aurel Plasarit, ku tregohet qartë se Grida Duma ka kopjuar./ CNA.al

Në ekranin e inceneratorëve/ Grida Duma kopjoi Aurel Plasarin 

Lajmet e fundit nga