LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takime sekrete me Berishën/ Alibeaj: I qëndroj bindjes sime

11 Nëntor 2022, 16:03, Aktualitet CNA
Takime sekrete me Berishën/ Alibeaj: I qëndroj bindjes sime
Foto ilustruese

Analisti Artur Zheji ka folur për një takim sekret mes kreut të PD-së, Sali Berisha, dhe deputetit Enkelejd Alibeaj.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Alibeaj nuk ka vonuar për të hedhur poshtë zërat, duke thënë se ndarjet për çështjet thelbësore nuk zgjidhen as me prapaskena dhe as me takime sekrete.

“Takimet “sekrete” dhe “prapaskenat” mund të jenë subjekt për ndonjë tregim apo roman, por jo për të përshkruar atë që po ndodh së fundmi në PD. Megjithë dëshirën e mirë dhe fantazinë e zhvilluar të disa analistëve nuk ka patur asnjë takim sekret. I qëndroj bindjes time se ndarjet për çështjet thelbësore nuk zgjidhen as me prapaskena dhe as me takime sekrete. Përballja me të vërtetën është melhemi i vetëm për realitetin!”, shkruan Alibeaj në "Twitter"./ CNA.al

Lajmet e fundit nga