LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

 “Po ti qave për Gridën”/ Ylli Rakipi tallet me Gjekmarkajn e Nikollë Lesin

11 Nëntor 2022, 10:51, Aktualitet CNA

 “Po ti qave për Gridën”/ Ylli Rakipi tallet me

Grida Duma dha dorëheqjen si deputete, me anë të një drame në zyrat e Kuvendit duke përlotur Agron Gjekmarkajn dhe Flutura Açkën.

Largimet nga PD-ja janë komentuar në emisionin  ‘Të paeskpozuarit” të Ylli Rakipit, i cili ka shfrytëzuar rastin të tallet, ndërsa pyeste të ftuarin, deputetin e PD-së, Edi Paloka.

Rakipi e ka pyetur Palokën me nota thumbuese se a qau për ikjen e Gridës. Paloka i është shmagur një përgjigjeje të drejpërdrejtë, duke e argumentuar politikisht.

Drejtuesi i emisionit ka vijjuar më tej, duke u tallur edhe me Nikoll Lesin.

Sipas tij, Lesi si malësor që është nuk ka qarë kurrë si Gjekmarkaj, por vetëm një herë kur Ilir Meta nuk i dha licencë për TV.

Replikat Rakipi-Paloka:

Ylli Rakipi: Ishte një qarje epike. Një ndarje e madhe... Grida po ikën në një televizion, në televizionin "Top Channel". U largua përfundimisht nga PD-ja. Një tjetër prezantuese mund të vijë, që bën emisionin “Përputhja”. Ngjarje të mëdha ndodhin në këtë vend. Si e mendon ti Palokë? Pate edhe ti ndonjë përlotje?

Edi Paloka: Parimisht e kam shprehur disa herë jo vetëm për këtë rast, por edhe për qëndrimet e deputetëve...

Ylli Rakipi: Qarje e madhe Palokë. Flutura Açka ka qarë. Edhe malësori i nderuar Gjekmarkaj ka qarë, kur dihet që malësorët nuk qajnë kurrë. Unë për shembull, njoh Nikoll Lesin që është malësor dhe nuk ka qarë kurrë (vetëm një herë kur nuk i dha licencë Ilir Meta për TV). 

Edi Paloka: Kur nuk e sheh më të arsyeshme të jetë në Parlament, bën zgjedhjen e vetë. Parimisht jam që ne duhet t’u përgjigjemi atyre që na kanë zgjedhur, por nuk mund të pengoj zgjedhjet personale. E di për zotin Rrushaj pse është larguar. Kam biseduar edhe përpara me të. Fredi nuk i bëri publicitet asaj gjëje dhe i kërkoj ndjesë. Fredi ishte një nga njerëzit që u përpoq të bashkonte dy grupet brenda grupit parlamentar. Ramë dakord në disa pika si mund të bashkëpunohej. Arsyeja më e fortë ishte zhgënjimi prej kësaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga