LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Habit gazetari/ "Kur Ilir Meta vuante për bukën e gojës e kam marrë në punë Monika Kryemadhin"

11 Nëntor 2022, 09:15, Aktualitet CNA

Habit gazetari/ "Kur Ilir Meta vuante për bukën e gojës e

Gazetari Milaim Zeka, është shprehur se kur Ilir Meta ka vuajtur për bukën e gojën, ai e ka marrë Monika Kryemadhin në punë si korrespondente.

Këtë deklaratë ai e ka bërë në emisionin “Drejt” të Luan Ramës, duke përmendur vitin 1996.

Zekaj ka treguar se kur u plagos njeriu më i afërt i Adem Jasharit në vitin ’96 dhe ka ardhur nga Suedia për ta shëruar këtë njeri atje, Meta e ka ndihmuar që ta kalojë në aeroport se kishte pasaportë tjetër.

“Kur Meta ka vuajtur për bukën e gojën, unë dhe kolegu im Shyqyri Sejdiu, e kemi marrë Monika Kryemadhin si korrespodente për radion shtetërore të Suedisë për ta mbajtur me bukë. E dyta, kam pasur miqësi me Ilir Metën kur ka qenë kryetar i FRESH-it.

Kur u plagos njeriu më i afërt i Adem Jasharit në vitin ’96 dhe unë kam ardhur nga Suedia për ta shëruar këtë njeri atje, por Meta më ka ndihmuar që ta kaloj në aeroport se kishte pasaportë tjetër. Unë Metën nuk e kam sulmuar për punët e tij patriotike”, është shprehur Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga