LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mjerë ai që prek protestuesit”/ Berisha “i kërcet dhëmbët” policisë

11 Nëntor 2022, 13:00, Aktualitet CNA
“Mjerë ai që prek protestuesit”/ Berisha “i
Policia e Shtetit

Kryedemokrati, Sali Berisha i ka bërë thirrje policisë që të mos bëhet palë me qeverinë, por të bëjë detyrën e saj.

Berisha tha se populli nesër do të jetë sovrani dhe askush nuk mund t’i prekë qytetarët.

"Policia në interesin e saj më të mirë, të mos bëhet mercenare e Edi Ramës. Këtë i them policisë unë. Ka Kushtetutë, protestuesit janë fuqia absolute morale e vendit. Mjerë ai që i prek. Protesta do të zgjasë sa të dojë populli shqiptar. Sa t’i teket popullit opozitar. Ai është nesër sovrani i Shqipërisë."- u shpreh ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga