LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha i jep “grushtin e fundit” Lulzim Bashës/ “Të gjithë mund të vijnë në protestë veç tij"

11 Nëntor 2022, 12:41, Aktualitet CNA

Berisha i jep “grushtin e fundit” Lulzim Bashës/ “Të

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka deklaruar në konferencën me gazetarët se të gjithë opozitarët mund t’i bashkohen protestës, përveç Lulzim Bashës.

Kryedemokrati tha se mbi Bashën rëndojnë disa akuza për të cilat ai nuk ka dhënë asnjë shpjegim.

"Detyrat janë të ndara, unë kam fjalimin, bashkëpunëtorët e tjerë kanë skenarin, të tjerë kanë himnin.
Do ketë risira, ka nga të gjitha aspektet.
...Të gjithë mund të vijnë në protestë, përveç Lulzim Bashës, që duhet të sqarojë akuzën e tmerrshme.
Të tjerët janë anëtarë të PD, nuk mund të marrin leje te unë që të protestojnë.
Basha ka një akuzë të tmerrshme, ka deklaruar se nuk është e vërtetë, nuk ka dhënë asnjë fakt, asnjë provë për ato akuza që ekzistojnë aty.
Hetimi këtu nga selia po vazhdon.
Kështu që mendoj se është shumë i detyruar të zbardhë, të ketë burrëri, të tregojë edhe nëse i takon të hyjë brenda, ose të shpallet i penduari i drejtësisë, dhe fiton lehtësira.
Por të tregojë të vërtetën."- tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga