LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të dehur në Kuvend?/ Miratohet masa e përjashtimit për Edi Palokën dhe Bujar Leskajn

11 Nëntor 2022, 11:24, Aktualitet CNA

Të dehur në Kuvend?/ Miratohet masa e përjashtimit për Edi

Kuvendi ka vendosur përjashtimin për 10 ditë të dy deputetëve të Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Bujar Leskaj.

Vendimi erdhi pas një debati të fortë ditën e djeshme mes dy deputetëve dhe kryeministrit Edi Rama.

7 deputetë të Partisë Socialiste depozituan kërkesën e tyre.

Sekretariatit për Procedurat, Votimet dhe Etikën, për vlerësimin vendosi të pranojë propozimin.

Kujtojmë se ditën e djeshme dy deputetët u akuzuan nga socialistët se kishin shkuar të dehur në Kuvend.

Ndërkohë deputetët e mohuan këtë gjë, duke shprehur se ishin të revoltuar për gjuhën që kryeministri Edi Rama kishte përdorur dy ditë më parë ndaj deputetëve demokratë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga