LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përjashtimi i dy deputetëve/ Berisha paralajmëron zhvillime të paparashikueshme

11 Nëntor 2022, 12:51, Aktualitet CNA

Përjashtimi i dy deputetëve/ Berisha paralajmëron zhvillime

Kreu i partisë Demokratike, Sali Berisha është shprehur se Kuvendi po trajtohet si “dyqani i Lindita Nikollës”.

Sa i takon përjashtimit të dy deputetëve Edi Paloka dhe Bujar Leskaj, Berisha u shpreh se do të ketë zhvillime të paparashikueshme nëse deputetët do të trajtohen kështu.

Kryedemokrati u shpreh se opozita do t’i përgjigjet qeverisë në vazhdim.

“Unë prej kohësh kam folur për dyqanin e Lindës. Parlamenti trajtohet thjeshtë si dyqani i Lindës. Kryetarja e Parlamentit është një zonjë, dhe mua sigurisht në të gjitha rastet më takon të vetëpërmbahem, në qëndrimet publike ndaj një zonje, sepse nuk mund të tejkaloj standartet ndaj një zonje. Unë në mënyrë publike i kam thënë asaj, se ti në këtë mënyrë do ta çosh parlamentin në zhvillime të paparashikueshme. Sigurisht ajo është një viktimë e Edi ramës, ndaj ne s’kemi marrë asnjë nismë kundrejt saj. Ëshë në tagerin e saj që të mbrojë veten e vet. Përjashtimi id y deputetëve është një akt jashtëzakonisht i rëndë dhe opozita do t’i pëergjigjet, kjo nuk ka pikën e dyshimit. Ju garantoj se opozita do t’i përgjigjet. Sepse në një anë ka një njeri me një fjalor stërordiner se s’po përdor epitete të tjera për të prishur gojën time. Sa herë vjen në parlament më vjen turp nga ato zonja, sepse në fund të fundit ato janë zonja, janë nëna, kanë burra dhe që ulin kokën s’thonë një fjalë. Prisni koha do tregojë, ne nuk mposhtemi. Ata që mendojnë se ne mposhtemi me fjalor vulgar e kanë gabim”./CNA.al

Lajmet e fundit nga