LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shpallur në kërkim ndërkombëtar/ 27-vjeçari përfundon në prangat e policisë së Vlorës

11 Nëntor 2022, 15:32, Aktualitet CNA

I shpallur në kërkim ndërkombëtar/ 27-vjeçari

Një 27-vjeçar i shpallur në kërkim për trafik droge në Itali, ka rënë në prangat e policisë së Vlorës.

Mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Abaz Mamo, banues në fshatin Çepeat të Vlorës, i cili u arrestua në kuadër të operacionit "Brindisi" të realizuar në bashkëpunim me Interpol Tirana.

NJOFTIMI I POLICISE

Finalizohet nga strukturat e DVP Vlorë, në bashkëpunim me Interpol Tirana, operacioni policor i koduar “Brindisi”.

Kapet dhe vihet në pranga, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 1 shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të lëndëve narkotike. Shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale dhe të Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, të DVP Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, në bashkëpunim me Interpol Tirana, mbështetur dhe në inteligjencën informative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Brindisi”, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, i shtetasit:

Abaz Mamo, 27 vjeç, banues në fshatin Çepeat, Vlorë./CNA.al

Lajmet e fundit nga