LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“1 mijë efektivë në gatishmëri për protestën”/ Blindohet Tirana, gazetari zbulon detajet

11 Nëntor 2022, 17:39, Aktualitet CNA
“1 mijë efektivë në gatishmëri për
Foto ilustruese

Gazetari Eni Ferhati ka zbuluar detaje nga protesta e opozitës që do të mbahet ditën e nesërme në orën 16:00, para Kryeministrisë.

Gjatë një interviste për Euronews Albania, Ferhati tregoi se 1 mijë efektivë policie do të jenë në gatishmëri për protestën.

Gazetari theksoi, se në gatishmëri dhe forcat speciale ndërsa bëri me dije se do të ketë kufizim dhe të qarkullimit të mjeteve.

 “Nesër policia do të kalojë në gatishmëri të përforcuar, kryesisht shërbimet e policisë në kryeqytet të jenë në shërbim të plotë.

Është menduar që të jenë rreth 1 mijë efektivë në gatishmëri dhe në shërbim për mbarëvajtjen e protestës së lajmëruar. Do të ketë një kufizim të qarkullimit dhe të mjeteve. Nga ana tjetër do të jenë në gatishmëri dhe forcat speciale. Nuk ka informacione për skenare apo trazira të mundshme”, ka zbuluar gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga