LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Karamuço zbulon detajin/ Çfarë po ndodhte në Serbi gjatë ditëve të “Panairit të Verës”

11 Nëntor 2022, 22:36, Aktualitet CNA

Karamuço zbulon detajin/ Çfarë po ndodhte në Serbi

Eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço ka zbuluar detajin se çfarë ndodhte në Serbi ndërsa po zhvillohej “Panairi i Verës”.

I ftuar në emisionin "Log" me Endri Xhafon, Karamuço u shpreh se në ditët e Panairit të Verës, në krahun tjetër të Serbisë po zhvillohej një nga stërvitjet më të mëdha ushtarake me armët më moderne ruse, ku instruktorë ishin pikërisht mercenarët e “Vagner”.

Sipas ekspertit, ky grup është vendosurnë Nish të Serbisë, po planifikon skenarë lufte në të gjithë Ballkanin.

“Qendra më e frikshme që planifikon të gjitha skenarët deri në luftë është qendra e emergjencave civile në Nish të Serbisë. Ata bëjnë plane edhe për Malin e Zi edhe për Kosovën edhe për Shqipërinë. A e mbani mend panairin e verërave në Beograd, e dini çfarë ndodhi? Atë ditë që zhvillohej panairi në Beograd në veri zhvillohej një nga stërvitjet më të mëdha ushtarake me armë ruse dhe instruktorët më të mëdhenj që kishin ardhur ishin nga Vagneri. Stërvitja e ka emrin “Vëllazëria Sllave”, tha Karamuço./ CNA.al

Lajmet e fundit nga