LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do jem në protestë si qytetar”/ Dashamir Shehi: Nuk do të hipi në tribunë

11 Nëntor 2022, 20:42, Aktualitet CNA

“Do jem në protestë si qytetar”/ Dashamir Shehi: Nuk do

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka konfirmuar se do të jetë pjesë e protestës së nesërme të thirrur nga opozita.

I ftuar në Radarin Informativ, Shehi tregoi se do të jetë në protestë si qytetar dhe jo për të hipur në tribunë.

“E ka bërë mirë që e ka bërë kështu. Po ta kishte bërë me formulë tjetër unë nuk do shkoja. Më e mira është kështu. Thërrit qytetarët, qytetarët përgjigjen. Unë shkoj si qytetar, jo për të hipur në tribunë. Nuk ndajmë shumë gjëra, por ndajmë një gjë, që ky njeri që po e drejton Shqipërinë po e dhunon, po e shkatërron Shqipërinë. Unë besoj që mos një ditë, një ditë do ia dalim sepse ka shkuar aty ku s’mban më”, tha Shehi.

Ndër të tjera, i pyetur nëse protesta do të ndikojë tek zgjedhjet lokale, në rast se ka trazira, Shehi është shprehur se prej 10 vitesh opozita ka treguar se është më e kulturuara në botë edhe për protestat.

“Unë them që s’ka pse prodhohen trazira. Trazira ka vetëm në mendjen e kësaj qeverie. Çfarë protestash të forta ka pasur në këto 10 vite? Opozita e këtyre 10 viteve ka qenë më e kulturuara e Europës. Ai zgjidh protesta gjithë problematikat? Jo, por është një shans për të thënë se ato njerëz që dalin atje nuk dalin se duan Ilir Metën dhe Berishën, dalin se nuk duan Edi Ramën.Nuk marr përsipër gjëra që nuk janë të miat. Unë shkoj si qytetar. Nuk është rëndësia si do të bëhet, protesta ka një qëllim: të tregojë që mijëra qytetarët janë kundër kësaj qeverie dhe të tregojë që ka shpresë”, u shpreh Shehi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga