LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksioni opozitar/ Qytetarët nisen nga Elbasani për të protestuar

12 Nëntor 2022, 15:20, Aktualitet CNA
Aksioni opozitar/ Qytetarët nisen nga Elbasani për të protestuar
Foto ilustruese

Vetëm pak minuta na ndajnë nga nisja e protestës së thirrur nga opozita, dhe protestuesit po i përgjigjen duke u mbledhur në kryeqytet.

Ashtu siç ishte paralajmëruar, demokratët po vijnë edhe nga qytete e tjera të Shqipërisë.

Sipas asaj që raportohet në media, nga qyteti i Elbasanit thuhet se do të jenë në protestë rreth 2500 persona.

Nisja nga Elbasani filloi në orën 14:30 pranë selisë blu me autobusë, por sipas burimeve zyrtare do të ketë dhe organizime në grupe të vogla edhe nga njësitë administrative me automjete private./ CNA.al

Lajmet e fundit nga