LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Meta zbret në protestë/ Qeveria të mos provokojë qytetarët

12 Nëntor 2022, 16:36, Aktualitet CNA
Ilir Meta zbret në protestë/ Qeveria të mos provokojë
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është nisur nga selia drejt Kryeministrisë ku janë mbledhur mijëra qytetarë për të protestuar.

Në një prononcim për mediat, Meta i bëri sërish thirrje qytetarëve t'i bashkohen në shesh.

“Fuqia e qytetarëve është gjithçka. 10 vite ishim më shumë se shumë për të kuptuar se kush fle në demokraci zgjohet në diktaturë. Jemi aty për t’iu bashkuar prindërve të fëmijëve që shpirtziu i mbylli shkollën. Kush na dëgjon dhe s’ka ardhur ende, të dalë atje. Ky është regjim shpirtzi”, u shpreh ai.

I pyetur nëse protesta do të jetë paqësore, kreu i PL-së kërkoi të shmangen provokimet nga kryeministri Edi Rama.

“Ju e shikoni se sa paqësore dhe demokratike është atmosfera. Askush nuk duhet të guxojë nga qeveria të provokojë qytetarët”, tha Meta./ B.A. - CNA.al

Protesta live në CNA

Lajmet e fundit nga