LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta "live" në CNA.al/ Demokratët nisin aksionin opozitar

12 Nëntor 2022, 16:25, Aktualitet CNA

Protesta "live" në CNA.al/ Demokratët nisin aksionin

CNA.al po transmeton hap pas hapi protestën e opozitës.

Sapo ka nisur aksioni opozitar kundër regjimit të kryeministrit Edi Rama.

Demokratët janë mbledhur dhe po protestojnë për disa kauza, si rritja e çmimeve të produkteve ushqimore dhe karburantit, energjinë, po ashtu edhe për largimin e qeverisë aktuale nga pushteti.

Ata i janë përgjigjur thirrjes së liderit të tyre, Sali Berisha, për të protestuar, për të rrëzuar regjimin e kryeministrit Edi Rama.

Ndërkohë, policia ka marrë masat, duke vënë në dispozicion 1000 efektivë policie të cilët janë në gatishmëri për ruajtjen e qetësisë dhe rendit.

Ashtu siç është bërë e ditur më parë, kryeministria është blinduar me pllaka metalike./ CNA.al

Protesta live në CNA

Lajmet e fundit nga