LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Me flamur shqiptar dhe britanik/ Qytetarët sjellin gomonen në protestë

12 Nëntor 2022, 15:54, Aktualitet CNA
Me flamur shqiptar dhe britanik/ Qytetarët sjellin gomonen në
Gomonia

Kur ka mbetur vetëm pak minuta nga nisja e protestës kombëtare të opozitës para Kryeministrisë, kanë nisur grumbullimet e qytetarëve.

Disa prej tyre kanë menduar të shkojnë në protestë me mesazhe të forta, njëra prej të cilave është largimi i shqiptarëve.

Qytetarët kanë marrë një gomone me flamurin shqiptar dhe atë britanik, për të ironizuar largimin drejt Anglisë.

Ndërkohë, qindra qytetarë kanë nisur të grumbullohen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ndërsa të tjerë janë grumbulluar para selive të partive opozitare dhe në sheshin “Skënderbej”, për t'u marshuar më pas drejt Kryeministrisë./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga