LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesazhi në çelje të protestës/ “Rama ik, boll vodhe”

12 Nëntor 2022, 16:39, Aktualitet CNA

Mesazhi në çelje të protestës/ “Rama ik, boll

Protesta e opozitës ka nisur me një mesazh të fortë për largimin e kryeministri Edi Rama.

Me mijëra demokratë kanë brohoritur në kor, “Rama ik, boll vodhe”.

Kreu i PD-së, Sali Berisha, dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, janë bashkuar me qytetarët.

Kjo është protesta e shqiptarëve të lirë. Kjo është vala e protestave deri në largimin e Edi Ramës.

Edi Rama boll vodhe”, ishte mesazhi i thënë në hapje të kësaj proteste./ CNA.al

Lajmet e fundit nga