LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Përmbysim regjimin"/ Luçiano Boçi: Do ta largojmë këtë të keqe

12 Nëntor 2022, 16:48, Aktualitet CNA

"Përmbysim regjimin"/ Luçiano Boçi: Do ta

Luçiano Boçi ka mbajtur fjalën e tij para mijëra protestuesve demokratë që janë mbledhur para kryeministrisë.

Boçi u ka bërë thirrje qytetarëve duke u shprehur se kjo qeveri duhet larguar.

"Ju përshëndes sot me pasionin e falënderuesit. Ju them se ajo që na ka mbetur sot këtu është më e madhe se ajo që na ka ngelur në këtë shesh. E sotmja është e ardhmja e familjeve tona. Ajo që na ka mbledhur në këtë shesh nuk është thjeshtë rezistenca, por është dashuria për jetën, për qytetarët, për atdhenë. Ajo që na ka mbledhur sot nuk është thjeshtë vuajtja e atyre që kanë mbetur në këtë vend, nuk është thjeshtë politika, është Shqipëria, është atdheu. Ajo që na ka mbetur sot është besimi, burra dhe gra si ju që i dalin zot atdheut."- tha Luçiano Boçi në fjalën e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga