LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

10 Prill 2022, 06:07, Aktualitet CNA
Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike rikthehen në vendin tonë, duke bërë që gjatë paradites dhe deri në orët e pasdites, Shqipëria të jetë në ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të gjenerojnë reshje shiu në të gjithë territorin.

Pritet që herë pas here reshjet të jenë dhe në formë rrebeshi. Por në orët vijuese moti do të përmirësohet gradualisht në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, POR do ulen ndjeshëm në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 16°C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3?4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga