Video-Basha në panik nga protesta e demokratëve/ Rama i vjen në ndihmë

8 Janar 2022, 09:58, Politikë CNA
Video-Basha në panik nga protesta e demokratëve/ Rama i vjen në

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha duket në panik nga protesta madhështore e demokratëve, e cila pritet të fillojë në orën 12:00 para selisë së PD.

Por, mesa duket ?aleati? i tij në qeveri, i ka ofruar ndihmë, duke i vënë në dispozicion forca të shumta policore.

Sikurse shikohet dhe në videon më poshtë, forca të shumta policore po pozicionohen pranë godinës së PD.

Këto forca janë vendosur kryesisht pranë Kuvendit dhe Akademisë së Shkencave, ndërkohë që po monitorojnë situatën.

Përveç këtyre mjeteve, janë 3 autobote me ujë dhe një autoblindë i Forcave Speciale, RENEA./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga