‘Lumë” demokratësh drejt kryeqytetit/ Mbështetësit nga Durrësi, Gjirokastra, e Elbasani, nisen në protestë

8 Janar 2022, 09:23, Politikë CNA
‘Lumë” demokratësh drejt kryeqytetit/

Nuk ndalet ?lumi? i demokratëve  drejt Tiranës. Nga  Durrësi  janë nisur rreth 1500 anëtarë dhe simpatizantë të Partise Demokratike me makina private, rreth orës 9:30-10.

Nga Thumana, Malësia dhe qyteti i Krujës janë nisur mbi 200 qytetarë të konfirmuar, por numri pritet të jetë më i lartë pasi ka dhe nga ata që janë nisur pa lajmëruar.

Nga Fushëkruja dhe zonat përreth u nisën mbi 300 persona me makinat e tyre private, raporton Syri Tv.

Nga Gjirokastra, me dhjetëra demokratë janë organizuar privatisht që mbrëmë për në Tiranë dhe të tjerë sot edhe me linjat e transportit të udhëtarëve.

Nga Gjirokastra, Lazarati, Libohova dhe Dropulli jane nisur mbi 100 demokratë. Nga Tepelena dbe Memaliaj rreth 80, nga Përmeti dhe Këlcyra afro  70.

Nga Elbasani, mbi 1000 demokratë janë nisur sot për të marrë pjesë në protestën e thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha para selisë blu./CNA.al

Lajmet e fundit nga