LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha: Me blindat e Bashës do ngrejmë përmendore

7 Janar 2022, 21:14, Politikë CNA
Berisha: Me blindat e Bashës do ngrejmë përmendore

Lideri historik i PD, Sali Berisha është shprehur se nesër Lulzim Basha do të largohet nga selia e Partisë Demokratike.

I ftuar në një studio televizive, Berisha ka thënë se nesër , në protestën e 8 Janarit, do të hiqen blindat.

Madje ish kryeministri tha se me to mund të ngrihet një përmendore për të kutjuar historinë e turpshme të krijuar nga Lulzim Basha.

?Do hiqen dhe do i bëhen dhuratë Lulzim Bravës. Ne nuk ndërrojmë brava. Do heqim blindat. Ka dhe propozime tjera që ato të ngrihen si një lloj përmendore, si një histori e turpshme që vetë PD të kujtohet se çfarë ka ndodhur?, është shprehur ndër të tjera Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga