Në oborrin e selisë së PD po parkohen makina/ Qesharaku Basha, tenton të pengojë protestën

8 Janar 2022, 08:14, Politikë CNA
Në oborrin e selisë së PD po parkohen makina/ Qesharaku Basha,

Që në orët e para të mëngjesit në oborrin e selisë së PD, janë parkuar disa makina.

Pas blindimit të dyerve , thirrjes së Kolegjit të kryetarëve, ky është është veprimi qesharak i radhës i Lulzim Bashës, për të penguar protestën e demokratëve që pritet të mbahet sot në orën 12 në oborrin e selisë së PD-së.

Demokratët kërkojnë njëzëri largimin e Lulzim Bashës nga PD, pas shkarkimit të tij si kryetar.

Porn ë vend që t?u përgjigjej vullnetit të demokratëve, Basha, blindoi dyert e PD-së dhe nuk lejoi të futej brenda asnjë nga ata që ia kanë përplas në sy humbjet dhe dështimet./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga