“Kujdes spiunët”/ Demokratët ngjitin pankartën e parë në selinë e PD

8 Janar 2022, 10:46, Politikë CNA
“Kujdes spiunët”/ Demokratët ngjitin pankartën e

Një nga protestuesit ka ngjitur në hyrje të selisë së PD pankartën e parë me një mesazh sarkastik për të ngujuarit brenda selisë së PD-së që kanë lënë jashtë, demokratët dhe me një parlajmërim për kët ta fundit që t?u ruhen provokimeve: ?Sot shpallet fituesi VIP i Big Brother. Kujdes spiunët?.

Demokrati, Fatmir Merkoçi shprehet se nëse Lul Basha do të provokojë dhunë dhe do të vrasë ndonjë njeri, atëherë do të ketë reagim edhe nga ana e tij.

?Nëse Lul Basha do të vrasë njeri sot, jam unë ai që të më vrasë se e kam pranuar unë të rrijë këtu brenda. Shtëpia e Demokratëve ka qenë gjithmonë e hapur për këdo, sot kjo parti është e bunkerizuar. Janë futur brenda si?Me kë luajnë, me demokratët luajnë?! Roland Bejko ka kohë që provokon njerëzit në media dhe sot ky provokim ishte i fundit.

Ne nuk bëjmë dhunë, në Shtëpinë tonë nuk ka dhunë. Nëse njerëzit që janë brenda e kanë mbyllur me dhunë, ne do ta hapim me mjete paqësore!

Unë kam ardhur dhe kam vënë një parullë, e kam bërë si Big Brother. Lul Basha sot mund të ketë nje3-4 përqind që e mbështet? theksoi Merkoçi dhe duke treguar një mikun e tij afër, e tregoi me gisht: ?Ky këtu është i 2 Prillit, ka plumbat në trup. Si mund të thuash që vjen këtu për privilegje?!?, tha ai./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga