Bejko “qan” se e përzunë protestuesit/ Basha sulmon Berishën

8 Janar 2022, 10:16, Politikë CNA
Bejko “qan” se e përzunë protestuesit/ Basha sulmon

Një incident është shënuar sot para selisë së PD, pasi Roland Bejko provokoi protestuesit.

Më pas këta të fundit e nxorën për leckash, nga selia e PD.

Por, pas përplasjes me demokratët, duket se Bejko është ankuar tek Basha.

Ndërsa ky i fundit, pas ?qurravitjeve? të Bejkos, ka nxjerrë një deklaratë për mediat, ku sulmon ish-kryeministrin dhe liderin historik të demokratëve.

?Dhuna e mercenarëve të Sali Berishës ndaj anëtarit të Kryesisë qendrore të PD Roland Bejko, është fytyra e Sali Berishës, që frymëzon dhunë, ushtron dhunë dhe pengon një sekretar të PD të vijë në seli në një mbledhje pune. E papranueshme që dhunohet një demokrat i orëve të para, nje demokrat i ndershëm me kontribute 30 vjeçare në këtë parti. Roland Bejko u dhunua sot vetëm se mendon ndryshe nga Sali Berisha, vetëm se nuk i shërben interesit të Sali Berishës,  vetëm se ka vendosur ti shërbejë interesit të demokratëve dhe PD.?-thuhet në reagim./CNA.al

Roland Bejko provokoi dhunë/ Protestuesit reagojnë flakë për flakë

Lajmet e fundit nga