Berisha thirrje protestuesve/ Ruani gjakftohtësinë

8 Janar 2022, 10:36, Politikë CNA
Berisha thirrje protestuesve/ Ruani gjakftohtësinë

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar një thirrje të fortë protestuesve, ndërsa kërkoi që të ruajnë gjakftohtësinë dhe të vetëpërmbahen.

?Sot do shndërrojnë bunkerin e peng bashës në shtëpinë e lirisë.

Thirrja ime është të ruajnë gjakftohtësinë. Peng Basha është i shkarkuar.

Unë kërkoj vetëpërmbajtje, vetëpërmbajtje, vetëpërmbajtje.

Nëse ndërhyn policia, ndërhyn Edi Rama. Ne jemi lëvizje paqësore. Demokratët po hynë në shtëpinë e tyre?-tha ndër të tjera Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga