Basha mbyllet në zyrë me Grida Dumën dhe Gaz Bardhin/ Dështon mbledhja që kishte thirrur

8 Janar 2022, 10:44, Politikë CNA
Basha mbyllet në zyrë me Grida Dumën dhe Gaz Bardhin/

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka shkuar në seli rreth orës 08:20 të mëngjesit, ndërsa kishte  thirrur në orën 11.00 një mbledhje të Kolegjit të Kryetarëve të Partisë Demokratike për të diskutuar mbi kalendarin dhe masat për organizimin e partisë.

Mirëpo mbledhja e i ka dështuar pasi nuk i kanë shkuar më shumë se dhjetë veta.

Ndërkohë demokratët u mblodhën në oborrin e selisë e PD-së dhe të grumbulluar siçc ishin kanë hyrë në selinë e Partisë Demokratike, duke hapur kështu një nga dyerët që Basha e Kishte blinduar dhe përgjatë të gjithë këtyre ditëve s ?kishte lejuar asnjë zë kundër të futej brenda.

Pas dështimit të mbledhjes, Basha, është ngujuar në zyrë me Grida Dumën dhe Gazment Bardhin./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga