Basha braktiset nga kryetarët e degëve/ Mbetet vetëm në zyrë  

8 Janar 2022, 11:10, Politikë CNA
Basha braktiset nga kryetarët e degëve/ Mbetet vetëm në

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duket se ka dështuar sot në skenarët e tij.

Ndërkohë që jashtë selisë së PD mbahet protesta madhështore e demokratëve, Lulzim Basha ka thirrur në një mbledhje kryetarët e degëve.

Por, fakti është se Basha ka dështuar dhe është braktisur edhe nga kryetarët e degëve.

CNA.al ka mësuar se asnjë kryetar dege nuk është paraqitur në takimin e pretenduar të Lulzim Bashës.

Ndërkohë ky i fundit është mbyllur në zyrë, më i vetmuar se kurrë dhe rri e shikon televizor.

Ndërkohë demokratët janë mbledhur në oborrin e selisë e PD-së dhe të grumbulluar siç ishin kanë hyrë në selinë e Partisë Demokratike, duke hapur kështu një nga dyerët e blinduara./CNA.al

Lajmet e fundit nga