LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zvicra i ofroi të shkonte në eurovizion/ Këngëtarja Kosovare: Dua të përfaqësoj Shqipërinë

6 Dhjetor 2021, 19:31, Lifestyle CNA
Zvicra i ofroi të shkonte në eurovizion/ Këngëtarja

Annella Zarina është një artiste më origjinë shqiptare shumë e talentuar. Ajo ka lindur në Zvicër por prej vitesh jeton në Danimarkë, Annella nga Kosova ka spikatur me talentin e saj në muzikë. Ëndrra e saj për të nisur rrugëtimin e muzikës ka nisur shumë herët.

Në një intervistë, Annella ka folur në lidhje me projektet e saj dhe si ka nisur realizimi i endrrës për t’u bërë një këngëtare.

?Kam filluar prej se kam qenë 9 vjeç me shkruar tekste dhe muzikë. Mami dhe babi nuk kanë pasur qejf që të bëhesha këngëtare, donin të bëhesha mjeke. E kam pasur pasion,e kam ditur se do të bëhem këngëtare. Duke shkuar që prej moshës 14-vjeç, panë prindërit që di të këndoj. Më thanë që nëse do të bëhesh duhet të kryesh shkollën e muzikës, shkova katër vite dhe ia nisa muzikën.?, tha ajo.

Më tej Annella është shprehur se me shumë dëshirë do të përfaqësonte Shqipërinë.

?Më kanë pyetur shqiptarët nëse do të shkoj, do të kishte qenë një nder shumë i madh. Para 4-5 vitesh më pyeti dhe Zvicra por nuk kam patur mundësi por për momentin do të kisha shumë qejf. Thjesht nuk e kam menduar me shkuar në Eurovision. Tani po më thonë ose kënga magjike ose Eurovision?, tha ajo./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga