LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FOTOT-Si duken aktorët e "Titanik" 24 vite pas premierës së filmit

6 Dhjetor 2021, 10:06, Lifestyle CNA
FOTOT-Si duken aktorët e "Titanik" 24 vite pas premierës

?Titanik? vijon të jetë një nga filmat më të preferuar dhe romantic të të gjitha kohërave. Ende ka njerëz që kur e shohin përloten.

Kanë kaluar më shumë se 24 vite nga publikimi i filmit dhe të gjithë jemi kurioz se si duken sot personazhet kryesore të filmit.

Më poshtë po iu sjellim fotot se si dukeshin dhe duken sot yjet e këtij filmi.

Rose Dewitt Bukater – Kate Winslet

Roli i Rose i dha Kate Winslet nominimin e saj të parë për Oscar. Në vitin 2009, Winslet mori një Oscar për rolin e saj në  The Reader . Aktorja ishte në gjendje të rikrijonte historinë e dashurisë mes një adoleshenteje dhe një ish-rojeje të kampit të përqendrimit.

Winslet këmbënguli që të dukej sa më natyrale në rolin e saj në  “Mare of Easttown”. Në vitin 2022, Avatar 2  do të dalë në treg me Winslet.

Caledon Hockley, i fejuari i Rose – Billy Zane

Billy Zane lindi në një familje emigrantësh grekë. Ai u bë i famshëm në vitin 1989 për rolin e Hughie në “Dead Calm” . Shumicën e kohës, Zane portretizoi antagonistë dhe u nominua për “Vizitorin më të Mirë në MTV Movie Awards” për rolin e tij si “Hockley” në  filmin “Titanik” . Pas kësaj, Zane nuk u shfaq në asnjë film tjetër të madh. Tani për tani, ai është duke punuar në ” Waltzing With Brando” , ku luan rolin e “Marlon Brando”.

Ruth, nëna e Rose – Frances Fisher

Pas suksesit të  Titanikut, aktorja është shfaqur në role si nëna, si, në  ?Ligjet e tërheqjes? në 2004 dhe ?Holidate? në 2020.

Aktorja është ende në industrinë e filmit dhe në vitin 2021, Netflix do të publikojë sezoni 4 i  ?The Sinner?. Gjithashtu, në vitin 2021 do të publikohet ?Grace and Grit? , ku ajo luan rolin e nënës së personazhit kryesor.

Kapiteni i Titanikut – Bernard Hill

Pas rolit të tij në Titanik, Bernard Hill luajti rolin e Philos në ” The Scorpion King’. Mund ta keni parë edhe në  “Gothika “. Roli më i paharrueshëm që mori Hill ishte “Mbreti Theoden” në  “The Lord of the Rings”: “The Two Towers”. Ai është  i vetmi aktor që ka luajtur në më shumë se 1 film që ka fituar 11 Oscar. Roli më i fundit që mori 74-vjeçari Hill ishte në  “Golden Years” , ku ai luajti rolin e një grabitësi banke.

Ndërtuesi i anijes, Thomas Andreës – Victor Garber

Victor Garber shpesh zgjedh të luajë role në komedi të mira romantike. Ai ishte pjesë e filmit  “The First Wives Club” dhe “Legally Blonde” me Reese Witherspoon.

Garber është mik i mirë me aktoren Jennifer Garner, madje ai e drejtoi ceremoninë e martesës së saj me Ben Affleck. Aktori është edhe kumbar i vajzës së tyre. Ai vazhdon të luajë në komedi dhe në vitin 2020 u publikua “Sezoni më i lumtur” , në të cilin ai luan roli e babait te rrepte.

Burri i pasur, Bruce Ismay – Jonathan Hyde

Pas Titanikut , Hyde mori shumë më shumë role dytësore. Ato për të cilat mund të keni dëgjuar janë në  “The Mummy” dhe “Ri¢hie Ri¢h” . Pavarësisht mungesës së tij në ekran, aktori arriti t’i bëjë rolet e tij shumë të paharrueshme. Sot, aktori po  luan  në “Theatre Royal” në Windsor.

John Jacob Astor IV – Eric Braeden

Në moshën 18-vjeçare, Eric Braeden dhe familja e tij u shpërngulën nga Gjermania në SHBA. Që nga viti 1980, ai ka qenë në serialin e njohur amerikan, “The Young and the Restless” , i cili u shfaq për herë të parë në ekran në vitin 1973. Përveç roleve në seriale televizive, Braeden pëlqen sportin dhe madje fitoi një kampionat atletike në Gjermani kur ishte ende i ri.

Jack Dawson – Leonardo DiCaprio

Aktori u bë i famshëm në vitin 1993 kur ai dhe Johnny Depp u shfaqën në  “What’s Eating Gilbert Grape “. Kjo ishte hera e parë që ai u nominua për një Oscar dhe një Golden Globe. Dhe në vitin 2016, pas 5 nominimeve, ai më në fund mori Oscar-in e tij për rolin e tij në  “The Revenant “. Që nga viti 2014, DiCaprio ka ndihmuar organizatat mjedisore dhe financon dokumentarë rreth ndryshimeve klimatike./ CNA.al

Lajmet e fundit nga