LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arjan Konomi ‘shpërthen’ ndaj Donaldit/ ‘Zvarranik social, bën gjithçka për famë’

5 Dhjetor 2021, 20:16, Lifestyle CNA
Arjan Konomi ‘shpërthen’ ndaj Donaldit/ ‘Zvarranik

Donaldi dhe Trixa, të cilët filluan lidhjen në ?Big Brother Vip? kanë sqaruar më shumë për raportin mes tyre.

Donaldi, pasi pa videot e Borës që po e priste jashtë, tha se i vinte keq që nuk e ka respektuar, por shtoi se për Beatrix ka një pëlqim shumë të madh dhe është ajo që do. Historinë me Borën e quajti të mbyllur.

Pas kësaj, ka reaguar dhe opinionisti  Arjan Konomi. Në një postim në rrjetet sociale, në mënyrë indirekte ai e cilëson Donaldin, ?zvarranik social?, të etur nga mania për famë.

?Pse po e bëj këtë story? Sepse mbas dilemës së madhe Hamletiane, që prej shekujsh njerëzit vrasin mendjen ti gjejnë një zgjidhje, një dilemë tjetër ka kapur njerëzimin sot, të duash apo të mos duash, apo të dish çfarë të duash? Do thoni ju shumë e vështirë është kjo e dyta, po për mua është shumë e thjeshtë, sepse njerëzit ngatërrojnë, apo përpiqen të të ngatërrojnë ndërkohë që e dinë shumë mirë se çfarë duan. E natyrisht dëshira, etja, mania për famë, njohje publike, për para, për vëmendje e nuk e di çfarë fjalësh të tjera të gjejnë i bëjnë njerëzit të mos dinë se çfarë të duan?Këta njerëzit janë kudo në shoqërinë shqiptare dhe është i vështirë ti kuptosh se të shfaqen me një servilizëm? duhet pasur shumë kujdes, sepse janë zvarranikë socialë, është e mbushur shoqëria jonë.? , ka thënë Arjani./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga