LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbushi plot Pallatin e Kongreseve/ Kush është make up artistja e re në Tiranë, e cila po grimon VIP-at shqiptarë

6 Dhjetor 2021, 15:46, Lifestyle CNA

Pamja e jashtme është gjithmonë investimi më i mirë që çdo grua duhet t?i bëjë vetes. Por për tu dukur sa më bukur dhe e kuruar deri në detaj, duhet të gjesh make up artist më të mirë. Dhe tashmë zgjedhja për çdo femër erdhi.

Reisa Petriti, një nga make up artistet e reja në Tiranë e cila po grimon VIP-at shqiptarë ka qenë e ftuar para pak ditësh në Pallatin e Kongreseve ku ka dhënë një master class për teknikat dhe këshillat e make up-it.

Një vajzë e re, me ambicie, që mbushi plot pallatin e Kongreseve, në një reagim për CNA.al u shpreh se pati një interesim të lartë nga shumë vajza, duke shtuar se ngeli e kënaqur nga ky panair. Reisa shprehet më tej se ajo ka studiuar për IT, por pasioni për make up i ka lindur nga mami, e cila ka më shumë se 20 vjet që ka një sallon bukurie.

?Pati shumë njerëz sa nuk e prisaja.

Pata shumë impakt tek njerëzit dhe ngela e kënaqur.

Unë kam studiuar IT më përpara, tek Fakulteti i Shkencave dhe kam punuar në fushën e Informatikës. Vij nga një profil komplet tjetër, por zgjodha të ndjek pasionin që kam në fushën e bukurisë. Pasion për make up vjen nga mami, e cila ka më shumë se 20 vjet që ka sallon bukurie. Edhe sallonin e kam me mamin, por ajo merret me flokët hairexpert_gena?, shprehet ajo për CNA.al.

Reisa make up gjatë panairit ndërkombëtar në Tiranë, dhe jo vetëm, ka grimuar një sërë vajzash të njohura të shoëbizz-it shqiptar, duke nisur nga pjesëmarrëset e Përputhen Ana Lleshi dhe Jasmina, gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu, këngëtaret Ronela Hajati dhe Luar Arani, si dhe blogeren Estela Ujka.

Me pasionin për make up-in, Reisa bën mrekulli. Ajo është trajnuar nga një prej make up artistet më të njohura në Shqipëri, Kosovë e më gjerë, Sellma Kasumoviq.

Sallonin e saj për këdo që është i interesuar mund ta gjeni tek Komuna e Parisit, tek rrethrotullimi, ose në faqen zyrtare në instagram Reisa.make up./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga