LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ushtronte lojëra fati në lokal/ Në pranga 38-vjeçari në Elbasan

19 Nëntor 2021, 10:10, Kronika CNA

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga shtetasin me iniciale E. Z., 38 vjeç, i akuzuar për ushtrim aktiviteti të paligjshëm të lojërave të fatit.

?Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan, në vijim të kontrolleve për evidentimin dhe goditjen e rasteve të ushtrimit të aktivitetit të kundërligjshëm të lojërave të fatit dhe ndëshkimin e atyre personave që ushtrojnë ketë veprimtari, gjatë kontrolleve në lagjen “Visarjon Xhuvani”, Elbasan, kanë kapur dhe arrestuar në flagrancë, në ambientet e lokalit të tij, shtetasin E. Z., 38 vjeç. 

Gjatë kontrollit në lokal, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri dhe një aparat celular që përdorej për vendosjen e lotove të sportit?, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga