LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbanin punonjës të pasiguruar/ Procedohen penalisht dy shtetase

18 Nëntor 2021, 12:40, Kronika CNA
Mbanin punonjës të pasiguruar/ Procedohen penalisht dy shtetase

Policia ka proceduar penalisht dy shtetase, T.A 32 vjeçe banuese në Tiranë dhe L.F 30 vjeçe banuese në Kuçovë.

Pas një kontrolli në subjektet e tyre janë gjetur punonjës të pasiguruar.

?Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik filloi procedimi penal për shtetasit T.A., 32 vjeçe banuese në Tiranë dhe L.F., 30 vjeçe, banuese në Kuçovë, pasi nga kontrolli në subjektet e tyre u gjetën punonjës të pa siguruar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga