LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në Lezhë/ 64 vjeçari qëllon fqinjin e tij se i preu pemët

18 Nëntor 2021, 14:05, Kronika CNA
E rëndë në Lezhë/ 64 vjeçari qëllon fqinjin e

Në fshatin Rrilë të Lezhës, dy persona janë përfshirë në një konflikt, i cili ka agravuar deri në përdorimin e armës së zjarrit.

Sipas burimve zyrtare nga blutë konflikti ka ndodhur për prerjen e pemëve.

Një 64 vjeçar ka qëlluar me çifte drejt fqinjit të tij.

Ky i fundit nuk është prekur nga plumbat dhe nga ngjarja nuk raportohet për të plagosur.

Shërbimet e Policisë, pas marrjes së njoftimit së në fshatin Rrilë, Lezhë, 2 fqinjë po konfliktoheshin me njëri-tjetrin dhe se njëri prej tyre kishte qëlluar me armë gjahu në drejtim të fqinjit tjetër, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë. U bë i mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit, kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar, shtetasit L.K., 64 vjeç, banues në Rrilë, Lezhë. Ky shtetas, pas një konflikti të çastit, ka qëlluar me një armë gjahu në drejtim të shtetasit M J., banues në Rrilë, pa i shkaktuar lëndime?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga