LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prangosen dy persona të shpallur në kërkim/ Për çfarë akuzohen

18 Nëntor 2021, 08:33, Kronika CNA
Prangosen dy persona të shpallur në kërkim/ Për

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 53-vjeçar, pasi ishte i shpallur në kërkim për ?Mashtrim? dhe ?Plagosje e lehtë me dashje?.

Uniformat blu bëjnë të ditur se në pranga ka rënë shtetasi H. D., 53 vjeç, banues në Gjirokastër.

Ky shtetas, nëpërmjet mashtrimit i ka marrë shumën 4.500.000 lekë dhe nuk ia ka kthyer më shtetasit D.B.

?Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar në DVP Gjirokastër, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, organizuan punën dhe në qytetin e Tiranës bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit e shpallur në kërkim H. D., 53 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër e ka dënuar me tre vjet burgim, për veprën penale ?Mashtrim?.-thuhet në njoftimin e policisë.

Gjithashtu, policia ka arretsuar edhe një tjetër person, i cili ishte shpallur në kërkim për Plagosje e lehtë me dashje?.

Mësohet se i arrestuari është shtetasi i shpallur në kërkim E. K., 39 vjeç, banues në Tiranë, pasi në datë 29.07.2021, Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër e ka dënuar me një vit burgim për veprën penale ?Plagosje e lehtë me dashje?.

Shtetasi E. K. në vitin 2019, në qytetin e Memaliaj, për motive të dobëta ka plagosur lehtë shtetasin E. D.

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Lajmet e fundit nga