LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrumbohet automjeti në Korçë/ Dyshohet për zjarrëvënie të qëllimshme

18 Nëntor 2021, 07:59, Kronika CNA
Shkrumbohet automjeti në Korçë/ Dyshohet për

Në orët e para të mëngjesit, një makinë është shkrumbuar në fshatin mborje të Korçës.

Mjeti tip “Benz” i shtetasit A.C, ka qenë i parkuar në rrugë, pranë banesës.

Nga hetimet dyshohet se zjarrëvënia ka qenë e qëllimshme.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit.

Më datë 18.11.2021, rreth orës 02:30, në fshatin Mborje, Korçë, ka rënë zjarr në mjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. C., i cili ka qenë i parkuar në rrugë, pranë banesës së tij.

Mjeti është djegur plotësisht dhe ka vetëm dëme materiale. Nga hetimet paraprake dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. 

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes“, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga