“Po justifikohet një kriminel”/ Thirrja e fortë e gazetarit: Ai është vrasës gjakftohtë

17 Nëntor 2021, 09:22, Kronika CNA
“Po justifikohet një kriminel”/ Thirrja e fortë e

Gazetari Taulant Koplikaj ka reaguar ashpër pas vrasjes në mënyrë barbare të një 8-vjeçari në Fier.

Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Koplikaj shkruan se nëse vrasësi trajtohet si një i ?sëmurë mendorë?, që sipas tij është artikuluar shpesh, atëherë pa dashje po justifikohet një kriminel.

Gazetari thekson se për rastin në fjalë, autori i krimit duhet trajtuar si kriminel dhe vrasës gjakftohtë.

?Fraza “i sëmurë mendor”, që po e shoh kaq shpesh të artikuluar, pa dashje justifikon një kriminel, vrasës gjakftohtë.

Ai është i tillë dhe si i tillë duhet trajtuar.

Thirrja e fortë e gazetarit: Ai është kriminel, vrasës gjakftohtë?-shkruan Taulant Koplikaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga