Ekzekutohet me breshëri plumbash biznesmeni shqiptar në Greqi

16 Nëntor 2021, 20:13, Kronika CNA
Ekzekutohet me breshëri plumbash biznesmeni shqiptar në Greqi

Një biznesmen shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Greqi.

Ngjarja ka ndodhur në Atikë pranë një karburanti, ku shqiptari ishte duke qëndruar së bashku me një shok kur nga një makinë u hap zjarr në drejtim të tyre, shkruajne mediat greke.

Si pasojë e plagëve shqiptari ndërroi jetë, ndërsa shoku i tij ndodhet i plagosur në spital.

Disa minuta më vonë autorët dogjën makinën, ndërsa ende nuk ka asnjë të arrestuar për krimin dhe motivet./CNA.al

Lajmet e fundit nga