“Vriteni, mos e fusni në burg” / Flasin e fqinjët e autorit të krimit makabër në Fier, 'pijanec dhe problematik'

16 Nëntor 2021, 18:59, Kronika CNA
“Vriteni, mos e fusni në burg” / Flasin e fqinjët e

Rrëmbimi dhe më pas vrasja e groposja e 8-vjeçarit në Fier nga fqinji i tij, ka tronditur opinion publik.

Ndërsa në shtëpinë e viktimës ka pllakosur zia, finjët e vrasësit monstër, kanë folur për mediat, duke e treguar si njeri problematik.

Për kamerat ata kanë thënë se autori ishte rritur në një familje pa nënë dhe pa baba. Ishte pijanec dhe problematik.

?Bëni mirë ta vrisni, mos ta fusni fare në burg. Para 20 vitesh ka përdhunuar një vajzë. Jam i frikësuar se kam një vëlla të vogël vetë. Po të më ndodhte mua, s?do ta lija ta kapnin, por do ta vrisja vetë.?, tha i riu., është shprehur një prej tyre.

Ndërkohë, një tjetër bashkëfshatar tha se Çalamani  ishte pijanec.?Është pijanec. I ka të tëra.”

Kujtojmë që autori nuk ishte emër  i panjohur për policinë, pasi më parë në vitin 2006 kishte rrëmbyer dhe një 16-vjeçare bashkë me shokun e Florian Vasiu.

Dy të rinjtë u dënuar asokohe nga Gjykata e Fierit, me nga katër vite burgim./CNA.al

Lajmet e fundit nga