“U gjet i groposur në cepin e shtëpisë”/ Zbardhet dëshmia e monstrës së Fierit, si e vrau 8-vjeçarin

16 Nëntor 2021, 18:42, Kronika CNA
“U gjet i groposur në cepin e shtëpisë”/ Zbardhet

Është zbardhur dëshmia e Klodian Çalamënit që tani është pas hekurave, për vrasjen dhe rrëmbimin e djali të fqinjit të tij, 8-vjeç.

Pas këqyrjes së disa kamerave të sigurisë në lagje, u pa nga prindërit se 8-vjeçari kishte hyrë në banesën e 38-vjeçarit Klodian Çalamanit, me biçikletë.

Pasi polica ka zbarkuar në banesën e 38-vjeçarit, ky i fundit ka shfaqur shenja nervozizmi, ndërsa pasi u mor në pyetje në polici, ai ka pranuar autorësinë.

?E mora në shtëpi. E vrava dhe e groposa me baltë në oborr?. Ky ka qenë rrëfimi makabër i autorit të dyshuar. Po ashtu mesohet se autori ka qene ne gjendje te dehur.

Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja, si dhe motivimet.

Lajmet e fundit nga